Genelevin İcradan Satışı 160 Bin Liralık Borç Nedeniyle Ertelendi.

Edirne’de İcra Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan genelevin, işletme sahibinin başkasına olan 160 bin liralık senet borcu nedeniyle icralık olduğu ortaya çıktı.

Genelevin İcradan Satışı 160 Bin Liralık Borç Nedeniyle

Edirne’de İcra Müdürlüğü tarafından satışa çıkarılan  genelevin, işletme sahibinin başkasına olan 160 bin liralık senet borcu nedeniyle icralık olduğu ortaya çıktı.

Edirne’de Bülbüladası mevkisindeki genelevlerden birini işleten H.P., senetle R.Ç.’den aldığı 160 bin liralık borcu ödeyemediği için icralık oldu. Edirne 1’inci İcra Dairesi, H.P.’nin 160 bin liralık şahsi senet borcuna karşılık 2 katlı ve sobalı olan genelevin yarı hissesini 86 bin 295 liradan satışa çıkardı. Adalet Bakanlığı’nın ‘esatis.uyap.gov.tr’ adresinde görülebilen icra ilanında genelevin imar durumuna ‘sosyal kültürel tesis alanında kalmaktadır’ yazıldı.

Bina fotoğraflarının da yer aldığı ilanın özellikleri kısmında ise “Toplam alanı 313 m2, iki katlı kargir işyeri niteliğinde olup, parsel üzerinde 160.50m2 taban alanlı 2 katlı betonarme karkas işyeri (genelev) olup, 3’üncü sınıf a grubu yapı ve 550 m2, sobalı ve 20 yıllık yapıdır” denildi.

Genelevin yarı hissesi, Edirne Adliyesi’nde 22 Temmuz’da açık arttırmayla satılacak. –

Etiketler: